Banner period : From now to 31.3.2022. Half the banner fees will be donated to Brand Thane.
Canoeing : Olympic Winners (Tokyo Olympics 2020)

Slalom : Men's C-1

Gold : Slovenia
Benjamin Savšek

Silver : Czech Republic
Lukáš Rohan

Bronze : Germany
Sideris Tasiadis

----------------------

Slalom : Men's K-1

Gold : Czech Republic
Jirí Prskavec

Silver : Slovakia
Jakub Grigar

Bronze : Germany
Hannes Aigner

----------------------

Slalom : Women's C-1

Gold : Australia
Jessica Fox

Silver : Great Britain
Mallory Franklin

Bronze : Germany
Andrea Herzog

----------------------

Slalom : Women's K-1

Gold : Germany
Ricarda Funk

Silver : Spain
Maialen Chourraut

Bronze : Australia
Jessica Fox

----------------------

Sprint : Men

C-1 1000 metres

Gold : Brazil
Isaquias Queiroz

Silver : China
Liu Hao

Bronze : Moldova
Serghei Tarnovschi

----------------------

C-2 1000 metres

Gold : Cuba
Serguey Torres, Fernando Jorge

Silver : China
Liu Hao, Zheng Pengfei

Bronze : Germany
Sebastian Brendel, Tim Hecker

----------------------

K-1 200 metres

Gold : Hungary
Sándor Tótka

Silver : Italy
Manfredi Rizza

Bronze : Great Britain
Liam Heath

----------------------

K-1 1000 metres

Gold : Hungary
Bálint Kopasz

Silver : Hungary
Ádám Varga

Bronze : Portugal
Fernando Pimenta

----------------------

K-2 1000 metres

Gold : Australia
Jean van der Westhuyzen, Thomas Green

Silver : Germany
Max Hoff, Jacob Schopf

Bronze : Czech Republic
Josef Dostál, Radek Šlouf

----------------------

K-4 500 metres

Gold : Germany
Max Rendschmidt, Ronald Rauhe, Tom Liebscher, Max Lemke

Silver : Spain
Saúl Craviotto, Marcus Walz, Carlos Arévalo, Rodrigo Germade

Bronze : Slovakia
Samuel Baláž, Denis Myšák, Erik Vlcek, Adam Botek

----------------------

Women

C-1 200 metres

Gold : United States
Nevin Harrison

Silver : Canada
Laurence Vincent-Lapointe

Bronze : Ukraine
Liudmyla Luzan

----------------------

C-2 500 metres

Gold : China
Xu Shixiao, Sun Mengya

Silver : Ukraine
Liudmyla Luzan, Anastasiia Chetverikova

Bronze : Canada
Laurence Vincent Lapointe, Katie Vincent

----------------------

K-1 200 metres

Gold : New Zealand
Lisa Carrington

Silver : Spain
Teresa Portela

Bronze : Denmark
Emma Jørgensen

----------------------

K-1 500 metres

Gold : New Zealand
Lisa Carrington

Silver : Hungary
Tamara Csipes

Bronze : Denmark
Emma Jørgensen

----------------------

K-2 500 metres

Gold : New Zealand
Lisa Carrington, Caitlin Regal

Silver : Poland
Karolina Naja, Anna Pulawska

Bronze : Hungary
Danuta Kozák, Dóra Bodonyi

----------------------

K-4 500 metres

Gold : Hungary
Danuta Kozák, Tamara Csipes, Anna Kárász, Dóra Bodonyi

Silver : Belarus
Marharyta Makhneva, Nadzeya Papok, Volha Khudzenka, Maryna Litvinchuk

Bronze : Poland
Karolina Naja, Anna Pulawska, Justyna Iskrzycka, Helena Wisniewska

----------------------